Perşembe, Haziran 13, 2024

PortScan v1.86 Port Tarama Programı İndir

PortScan v1.86 Port Tarama Programı İndir

PortScan, bir IP aralığını hızla kontrol edebilen ve canlı makineler hakkında bilgi döndürebilen, kullanımı kolay bir ağ tarayıcısıdır. Ağınızın bilgisayarlarının ayrıntılarını kontrol etmek istiyorsanız özellikle yararlıdır, PortScan oldukça karmaşık bir program değildir, ancak yeni başlayanlara yönelik olmadığı az çok açıktır.

Temiz arayüzü sekmeli bir düzene dayanır, böylece istediğiniz özelliğe tek bir tıklamayla kolayca erişebilirsiniz.

PortScan İndir - Port Tarama Programı
PortScan İndir – Port Tarama Programı

Ağı taramak, IP aralığını girmek kadar kolaydır, PortScan ise tüm işi sizin için halleder. Mevcut tüm bağlantı noktalarını tarar ve bağlı her makine için MAC adresi, ana bilgisayar adı, açık bağlantı noktaları ve HTTP sunucuları gibi ayrıntıları gösterir.

Ek olarak, emrinizde olan üç mod ile bir ping oturumu başlatabilir ve bir IP adresine veya bir ana bilgisayar adına ping atabilirsiniz: 3 kısa ping, büyük ping paketi ve sürekli pigleme.

Son olarak, uygulama, temel seçeneklere sahip bir hız testi aracı içerir, böylece ağ bağlantınızın indirme ve yükleme hızını belirlemenize yardımcı olur.

PortScan, sisteminizde çalışan Windows sürümünden bağımsız olarak bir cazibe gibi çalışır ve her zaman donanım kaynaklarıyla dost kalır. Windows 7 makinelerinde yönetici ayrıcalıklarına ihtiyacınız yoktur, ancak güvenlik duvarınızda ağa erişim izni vermeniz gerekebilir.

Sonuç olarak, PortScan amacına hizmet eden iyi bir uygulamadır ve dahası HTTP, FTP, SMTP ve SMB hizmetleri hakkında bilgi almak için çok temiz bir arayüze dayanır.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENENLER